Кај жител на струшко Заграчани при претрес откриени две вреќи марихуана

Регион

На 04.07.2019 година во периодот од 08.30 часот до 10.30 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во дом и други простории кои ги користел З.А.(48) од с.Заграчани, струшко. При претресот биле пронајдени две вреќи со марихуана, 18 патрони за ловна пушка, две стебла од растението Cannabis Sativa и една дигитална вага. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged