Тепачка кај Ново Село, Дебрца

Регион

На 05.07.2019 година околу 11,00 часот на бетонска база во близина на бензиска пумпа кај Ново село-општина Дебрца, бил нарушен јавниот ред и мир со агресивно однесување и физички напад извршен од Н.М.(33) од селото Лешани врз Д.Д.(29) од Кичево. СВР Охрид, против Н.М. ќе поднесе соодветна пријава.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged