Нарушен јавниот ред и мир во угостителски објект во Охрид

Охрид

На 10.07.2019 година во СВР Охрид било пријавено дека во угостителски објект на улицата „Коста Абраш“ во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со агресивно и непристојно однесување од Д.А.(40) од струшкото село Франгово. Тој бил приведен во полициска станица и против него, според одредбите од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава.   

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged