(ФОТО) Уапсена Катица Јанева

Македонија

Специјалната обвинителка Катица Јанева е уапсена по наредба на првиот човек на Обвинителството за организиран криминал и корупција, обвинителката Вилма Рускоска.

Информацијата е потврдена од обвинителството, а се дознава дека Катица е осомничена за злоупотреба на службената положба и овластуваањата.

Засега нема информации дали истрагата е проширена и на други лица.

извор: Република

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged