(видео)Автобуска несреќа во Русија, седум загинати

Свет

Најмалку седум лица, меѓу кои и четири деца, загинаа откако се преврте автобусот во близина на градот Калуга во Русија, кој се наоѓа околу 150 километри од Москва, соопшти руското Министерство за внатрешни работи.

Претставник на руското министерство за тамошните медиуми изјавил дека несреќата се случила откако возачот изгубил контрола врз автобусот кој потоа се превртел

Истрагата за инцидентот е во тек.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged