(ФОТО) Охриѓани со порака до власта: Народот знае кој за што се борел и за што загинал

Охрид

На денот на одбележувањето на почетокот на народното востание, охриѓани испратија порака до власта која се откажува од нашата историја и нашето име.

До спомениците на паднатите борци во македонските востанија денеска осамна парола на која беше напишано:

„Ние загинавме за Република Македонија“

Со ова охриѓани јасно и порачуваат на власта дека народот знае кој за што се борел и за што загинал.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged