(ФОТО) Земјотрес почувствуван во Охрид и околината

Охрид

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтер утрово во 06:25 часот е регистриран во Албанија.

Епицентарот бил 13 километри јужно од градот Корча, а земјотресот го почувствуваа и жителите на Охрид и околината.

ОХРИД 24

Please follow and like us:
Tagged