(АУДИО) Новата аудио „бомба“ ги разнесе Заев и мафијата на власт: Договорено е паѓаат случаите, Катица знае, Врховен суд ќе донесе одлука, без Заев не може

Зоран Заев како премиер директно влијаел врз работатата и одлуките на Специјалното јавно обвинителство и Врховниот суд, ова го покажува „бомбата“ која денеска беше пуштена од страна на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. На новата аудио бомба се слуша гласот на Зоран Заев како самиот објаснува дека целосно оркестрира со одлуките […]

Повеќе

За СДСМ Мукоски беше терорист, а сега е реформист

Само што започна седницата на која треба да се гласа законот за јавно обвинителство, повторно е прекината, откако Емилија Александрова побара пауза, поради, како што кажа, некоректниот однос. Имено, атмосферата во салата ексалираше кога дел од осумтемина „независни“ пратеници, кои гласаа за промена на Уставот и името, а сега ќе гласаат и за насила протурканиот […]

Повеќе

Милошоски со огромен скандал, aудиo од Заев: Му помагавме лично на Боки за телевизијата, плус земаше пари од Силјан Мицевски

Антонијо Милошоски на собраниската Комисија за европски прашања штотуку презентираше аудио снимка на која по се изгледа може да се препознае гласот на екс премиерот Зоран Заев, пренесува Курир На снимката може да се чуе како Заев јавно признава дека ја помагал телевизијата на Боки Јовановски кој пак е првообвинет за Рекет заедно со Катица […]

Повеќе

Заев се обидел да ја излаже Веницијанската комисија

ЗАЕВ се обидел ДА ЈА ИЗЛАЖЕ Венецијанската комисија! Премиерот во заминување Заев “транспарентно” криел од јавноста дека во врска со контроверзниот закон за јазици, кон крајот на ноември направил обид за манипулативно влијание врз Венецијанската комисија, со испраќање на писмо од име на владата. Писмото изобилува со политикантство и правни манипулации, што укажува на тоа […]

Повеќе

МИЛОШОСКИ ПОТСЕТИ НА ПРЕСУДАТА ОД ХАГ: Потоа се најдоа двајца предавници и со еден потпис го продадоа вековното наследство

Се најдоа двајца предавници, па со еден потпис спротивен на референдумот, го продадоа мачно спечаленото достоинство на Македонија и вековното наследство на македонскиот народ, посочи пратеникот Антонио Милошоски, потсетувајќи на годишнината од хашката пресуда во корист на Македонија случајот со Грција. Денеска, 5 декември, е осма годишнина од правната и историска победа на Македонија во […]

Повеќе

Заев фатен во уште една лага

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, кој вчера случајот со руските комичари и разговорите на македонскиот премиер со „Порошенко” и „Столтенберг” го нарече дипломатски скандал на социјалните мрежи пишува дека премиерот Заев не остварил средба со претседателот Порошенко во Давос на економскиот форум во јануари годинава бидејќи нивната средба не била спомената во официјалните владини сооопштенија. – […]

Повеќе

Не се малку, седум се – како гласаше Европа против датумот за преговори

На вчерашниот ЕУ Совет седум членки биле против датум за преговори со Македонија и Албанија: Франција, Холандија, Германија, Данска, Луксембург, Белгија и Шпанија. Дванаесет членки биле за преговори: Полска, Унгарија, Словачка, Чешка, Италија, Словенија, Хрватска, Белгија, Романија Естонија, Латвија, Литванија. Грција и другите воздржани! – напиша поранешниот министер за надворешни работи и пратеник на ВМРО-ДПМНЕ […]

Повеќе

(ВИДЕО)Милошоски ги помести знамињата во Собрание за да ја сокрие Северна

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски не ја признава Северна, а истото го потврди и денес кога ги поместуваше јарболите со македонското и европското знаме во Собранието пред да ја одржи својата прес конференцијата. Имено Милошоски знамето на Европската Унија го постави на местото каде што пишува Северна, па така визуелно го блокиpaше новото име на […]

Повеќе

(ВИДЕО)Алармирањето на УНЕСКО за уништување на Охрид, за градоначалникот Георгиески не значи ништо

Пратеникот од редовите на ВМО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави статус поврзан со охридскиот градоначалник Константин Георгиески. -Според градоначалникот на Охрид, доколку тој и Мерко не го сопрат дивиот урбанизам, негрижата за наследството и уништувањето на крајбрежјето, за што алармираше УНЕСКО, тогаш тоа не значело ништо друго освен ставање на Охрид на црвената […]

Повеќе