Зеколи до СДСМ: Откачетете ја будалата пред да ве повлече во бунар

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи испрати порака до членовите на СДСМ, во која им порача дека треба да го сменат претседателот, Зоран Заев. „Ферски е да се каже навреме, за после да не биде ‘глумиме лудило’: СДСМ, со овој на чело изборот не ви е меѓу победа или пораз, туку меѓу чесна опозиција или ѓубриште на […]

Повеќе

Зеколи: Заев е свесен дека кај Македонците има еден голем сочен компир

Политичкиот аналитичар и коментатор Арсим Зеколи ги коментира денешните изјави на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој денеска изјави дека е незаконска одлуката на општина Чаир за промена на имињата на училиштата „Рајко Жинзифов“ и „Никола Вапцаров“ во „Имри Елези“ и „Исмаил Кемали“. – Денешните изјави на Заев се најава дека е веќе свесен дека […]

Повеќе

Лажеа тогаш, лажат денес, ќе лажат и утре. Оставка

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи на Твитер објасни зошто вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров треба да си дадат оставка. – Османи, Димитров не се виновни за недобивање датум. Тоа не е причина за барање оставка. Капиталната причина за нивна оставка/отказ е дрското лажење за добиен датум во 2018 година. […]

Повеќе