МВР делело пасоши и за италијанската мафија: Перачот на пари на групата „Ндрангета“ станал Македонец од Пустец

Владо Мисајловски од ВМРО-ДПМНЕ денеска откри нови детали од аферата „Мафија“. Toј праша дали пасош издаден од МВР на Спасовски и Заев имал и еден од главните соработници на италијанската мафија? -Валид Иса Хмаис кој важи за главниот перач на пари од трговијата со кокаин на италијанската нарко мафија на 09.01.2019 година во Скопје во […]

Повеќе

(ФОТО) Водач на албански наркокартел и осомничен за обид за убиство во Украина дел од лицата што добиле македонски пасош од МВР

Аферата „Мафија“ ја докажува целата немоќ на правната држава, која е окупирана, погазена и завиткана во хибриден режим. Државата е логистика на криминалци, мафијаши и нарко картели од балкански и европски калибар. Ова на денешната прес-конференција, на која презентираше нови криминални имиња на кои македонското МВР му издало пасоши со лажен идентитет, го потенцираше потпретседателот на […]

Повеќе