Охриѓанец украл картичка од сограѓанец и потрошил над 30.000 денари

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 55-годишен охриѓанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Тој, на 27.03.2020, од 67 годишен охриѓанец одзел банкарска картичка која ја искористил преку пост терминали во повеќе трговски објекти. На тој начин, […]

Повеќе