Запленети 177 парчиња охридска белвица, приведено лице од Република Албанија

Денеска (03.10.2022), по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен  премин и граничен надзор Св. Наум го привеле А.П.(53) од  Република Албанија, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. “При контрола во патничко возило „фолксваген туран“, со албански национални ознаки, кое го управувал, биле пронајдени 177 парчиња охридска белвица, кои биле […]

Повеќе