(ФОТО) Како членот 110 од новиот закон за ЈО го ослободува Заев од идните „бомби“

Доцна синоќа на вонредна владина седница, криумчарски и подмукло, Владата го утврди текстот на Предлог-законот за јавното обвинителство за кој е одлучено да оди на усвојување во Собранието по скратена постапка. Законот е протуркан спротивно на Уставот и законите и меѓународните правни стандарди. Со ваков Закон за ЈО, како што пишува Република најмногу добива Зоран Заев и […]

Повеќе

Нова тура бомби за „Рекет“: Се споменуваат Заев, Рускоска, чантата со пари и односот на Боки 13 со Зоран Милески

На истиот видеоканал каде пред три дена беа објавени снимки на кои се слуша гласот, за кој дел од медиумите тврдеа дека припаѓа на Орце Камчев, денеска има нова тура на аудиозаписи. На нив повторно се слуша истиот глас, кој наликува на познатиот бизнисмен кој е сведок во „Рекет“, но и обвинет во случај на […]

Повеќе

Наспроти најавите на Заев, „бомбите“ за „Монструм“ не открија ништо конкретно

Семејствата на свирепо убиените момчиња кај Смилковското езеро, грозоморен настан што се случи на 12 април 2012 година, не слушнаа ништо конкретно за ликвидацијата на момчињата, од разговорите кои денеска беа објавени во Судот. На денешното рочиште се објавуваа аудио материјали од т.н. бомби кои СДСМ ги предаде во Специјалното јавно обвинителство, за кои се […]

Повеќе