СДСМ нема да триумфира, вели новинарот Бранко Героски во анализата за локалните избори

Нема да ви сугерирам дали да гласате и за кого да гласате. Нема да ви кажам како ќе постапам јас. Тоа е ваша одлука, почитувани читатели. Еднаш во четири години, само еден ден власта е во ваши раце. Имате шанса да ја доделите на демократски избраните претставници. И секој мора да ја почитува волјата на […]

Повеќе

Анализа на новинарот Бранко Героски: Кој ќе победи на локалните избори 2021?

Нема да ви сугерирам дали да гласате и за кого да гласате. Нема да ви кажам како ќе постапам јас. Тоа е ваша одлука, почитувани читатели. Еднаш во четири години, само еден ден власта е во ваши раце. Имате шанса да ја доделите на демократски избраните претставници. И секој мора да ја почитува волјата на […]

Повеќе

Героски: Се зголемува паниката кај власта, не му е лесно на Заев

Притворот на Мијалков, му помага на Мицкоски. Според информациите што ги добив од одредени уредници од медиумите според нивните анкети, партијата ВМРО-ДПМНЕ стои подобро од СДСМ, релевантен е истражувачот, тој што ја спровел анкетата, а тоа би било добра вест за приврзаниците на опозицијата, истакна Бранко Героски во гостувањето во емисијата „Само интервју“. Тој додаде […]

Повеќе

(ФОТО) Героски најавува Рекет 3: Во СДСМ се крчка мега скандал

Новинарот Бранко Героски, кој ја обелодени аферата Рекет 1, најавува нов скандал.  „Во СДСМ се крчка нов мега скандал. Рекет 3. Засега, ништо повеќе нема да кажам. Еве му шанса на Заев да се покрие дури е време“, пишува на својот Фејсбук профил новинарот и уредник на Плусинфо Бранко Героски. Please follow and like us:

Повеќе