39-годишен охриѓанец тешко повреден во сообраќајка на крстосница помеѓу бул. „Македонски Просветители“ и бул. „Туристичка“

На 20.06.2020 во 09,15 часот на крстосница помеѓу бул. „Македонски Просветители“ и бул. „Туристичка“ во Охрид патничко моторно возило „тојота корола“ со струшки регистарски ознаки управувано од Љ.Ж.(50) од Струга удрило во велосипедист К.Н.(39) од Охрид. По незгодата К.Н. бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“-Охрид каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на […]

Повеќе

Охриѓанец удрил во велосипедист во Струга

На 11.05.2020 година, во 18.40 часот на улица „Партизанска“ во Струга патнички автомобил „Опел Астра“ со охридски регистарски ознаки, управуван од К.А.(28) од Охрид удрил во велосипед управуван од Д.И.(40) од Струга. Велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и бил задржан на лекување во Општата болница во Струга. Возачот на автомобилот се здобил со […]

Повеќе

Полицијата со детали за вчерашната сообраќајка во Охрид

На 04.05.2020 во 16.13 часот било пријавено дека во Охрид, на раскрсницата од бул.„Туристичка“ со ул.„Македонски Просветители“, патничко возило „мазда“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Д.Н.(22) од Охрид, удрило во велосипед, управуван од А.П.(77) од Охрид. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, по што бил пренесен во Медицинскиот центар Охрид за укажување […]

Повеќе

Охриѓанец тешко повреден во сообраќајка

На 24.02.2020 во 10.00 часот било пријавено дека на крстосница од бул.„Туристичка“ и ул.„Јане Сандански“ во Охрид се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „форд“ со охридски регистарски ознаки, управувано од С.С.(58), товарно моторно возило „пежо партнер“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(66) и велосипед управуван од Т.П.(71), сите од Охрид. Во незгодата […]

Повеќе

Велосипедист тешко повреден во сообраќајна незгода во Охрид

На 31.01.2020 во 13.35 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„Даме Груев“ во Охрид, Б.С.(59) од Скопје, додека управувал велосипед, изгубил контрола и паднал на коловозот, при што се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош. За настанот е известен Јавен обвинител,  а увид […]

Повеќе

Охриѓанец тешко повреден во сообраќајка

На 26.11.2019 во 22.10 часот на крстосница од улиците „7-ми Ноември“ и „Егејска“ во Охрид се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ѓ.(51) од с.Велгошти, охридско и велосипед, управуван од С.З.(44) од Охрид. Во незгодата, велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата „Свети […]

Повеќе

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка во Охрид

На 07.11.2019 во 17.20 часот на крстосница од улиците „Мaкедонски просветители“ и „7 Ноември“ во Охрид се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „фолксваген голф“, со струшки регистарски ознаки, управувано од И.К.(35) од Струга и велосипед, управуван од С.Т.(51), од с.Пустец – Р.Албанија. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, по […]

Повеќе

Охриѓанец тешко повреден откако во него удрил автомобил

На 13.10.2019 во 14.20 часот било пријавено дека во Охрид на бул.„Туристичка“, патничко моторно возило „ауди“, со струшки регистарски ознаки, управувано од М.К.(38) од Струга удрило во велосипедистот Ј.А.(59) од Охрид. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот и бил пренесен во Општата болница Охрид за укажување на лекарска помош. Увид на местото […]

Повеќе

Сообраќајка кај Св. Еразмо – Тешко повреден 61-годишен охриѓанец

На 06.10.2019 во 13.30 часот на магистралниот пат кај Св.Еразмо, охридско, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко моторно возило „мерцедес“, со струшки регистарски ознаки, управувано од Ќ.И.(55) од с.Велешта, струшко, и велосипед управуван од Ј.А.(61) од Охрид. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот и бил пренесен во болницата „Св. Еразмо“ […]

Повеќе

Уште една сообраќајка во Охрид во која тешко повреден е велосипедист

На 27.08.2019 во 14,15 часот било пријавено дека во Охрид на улицата „Егејска“ се случила сообраќајна незгода во која учествувавле  товарно моторно возило „ивеко“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.П.(35) и велосипед управуван од М.К.(55), и двајцата од Охрид. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, кој бил пренесен во болницата „Свети […]

Повеќе