Јанчев: Кога станав потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ го частев и славев со Вице Заев

Митко Јанчев, градоначалник на општина Кавадарци шокира со изјавите откако во вчерашното гостување во емисијата „Во Центар“ со Васко Ефтов, рече дека денот кога станал потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ го частел пијачка Вице Заев, братот на премиерот Зоран Заев во Бугарија Банско. -Тоа е во Банско, дента кога станувам потпретседател на партијата и ние како македонско […]

Повеќе

Боки 13: Парите од РЕКЕТ барајте ги кај Зоран Заев и Вице Заев

Парите од РЕКЕТ барајте ги кај Зоран Заев и Вице Заев, рече осудениот Бојан Јовановски денес во судот. – Донесовте политичка пресуда. Парите барајте ги кај Зоран и Вице Заеви, не кај Бојан Јовановски, истакна Боки 13. Тој во своето излагање во врска со барањето да оди во домашен притвор, рече дека знае дека судот […]

Повеќе