Јанчев: Кога станав потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ го частев и славев со Вице Заев

Митко Јанчев, градоначалник на општина Кавадарци шокира со изјавите откако во вчерашното гостување во емисијата „Во Центар“ со Васко Ефтов, рече дека денот кога станал потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ го частел пијачка Вице Заев, братот на премиерот Зоран Заев во Бугарија Банско. -Тоа е во Банско, дента кога станувам потпретседател на партијата и ние како македонско […]

Повеќе

Боки 13: Парите од РЕКЕТ барајте ги кај Зоран Заев и Вице Заев

Парите од РЕКЕТ барајте ги кај Зоран Заев и Вице Заев, рече осудениот Бојан Јовановски денес во судот. – Донесовте политичка пресуда. Парите барајте ги кај Зоран и Вице Заеви, не кај Бојан Јовановски, истакна Боки 13. Тој во своето излагање во врска со барањето да оди во домашен притвор, рече дека знае дека судот […]

Повеќе

Рускоска да се престраши и да ги повика Заеви за случајот „Рекет“

Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. Цела недела, Заеви бегаат од најголемата тема во државата- инволвираноста во случајот „Рекет“, нагласува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. Тој бара Заев јавно да ја потврди автентичноста на снимката во […]

Повеќе

Вице Заев се огласи по написите во „Ла верита“: Јас и брат ми бевме жртви

Во денешното издание на написите во „Ла Верита“ стои дека постоечката документација во обвинителството се состои од извадоци од снимени разговори, според кои, како што заклучува медиумот, Заеви управуваат со развиена мрежа за купување гласови базирана на пари и уцени со цел добивање гласови, особено на Ромите кои живеат во Струмица. По обвинувањата се огласи […]

Повеќе

(ВИДЕО) „Ла верита“: Заев плаќал за гласови по 10 евра

Во денешното продолжение на аферата за купопродажба на гласови, новинарот Ларис Гајсер од италијанскиот весник „Ла верита“, објавува ВИДЕО од истражување кое се однесува на македонскиот правосуден систем. Постоечката документација во Обвинителството за борба против организиран криминал во Скопје поседува извадоци од снимени разговори од кои може да се заклучи дека експремиерот Зоран Заев заедно […]

Повеќе

(ФОТО) ЕКСПРЕС: Камбер и Јашар гласале за ВМРО, цела фамилија да се исфрли

Материјалите што ги објавува италијанскиот весник Ла Верита содржат индиции за сериозно прекршување на Изборниот законик. Во еден од документите кои се објавуваат а кои ги има и обвинителката Вилма Русковска стои и името на братот на лидерот на СДСМ Зоран, Вице Заев во контекст на одмазда кон лица кои гласале за ВМРО-ДПМНЕ изборите, пренесува експрес.мк. […]

Повеќе

(ВИДЕО) Ларис Гајсер открива нов скандал: Зоран и Вице Заев учествувале во купопродажба на гласови на избори со амин на Могерини и Јункер

“Купопродажба на гласови во Македонија”Досие за Заев, омилениот премиер на ЕУ, околу кого се стеснува кругот. Истрага од обвинителството во Скопје: За време на изборите во 2014, Заев бил дел од мрежа за изборни нерегуларности. Што ќе каже сега неговиот спонзор Могерини? Ова го пишува соработникот на италијанскиот весник Ла Верита, Ларис Гајзер во најновиот […]

Повеќе

(ФОТО) Додека болни дечиња се лечат со СМС пораки, а граѓаните скенираат фискални, внуката на Заев роденденот на кучето го прослави со ”Моет”

Внуката на премиерот Зоран Заев, Ева Заева, ќерка на Вице Зев роденденот на своето куче го прослави со шише шампањ Моет, кој важи за еден од поскапите. Додека децата на функционерите не знааат каде и како да ги потрошат парите, граѓаните ќе скенираат фискални, а болни деца ќе се лечат со СМС пораки. извор: Шило […]

Повеќе