Михаил Арсенов става крај на сценариото

Предмалку до редакцијата на ОХРИД 24 стигна писмена реакција од Михаил Арсенов, во која тој вели дека става крај на сценариото помеѓу него и директорот на Општа болница, Горан Балески. Вели дека тепачката настанала поради сестрата Лилјана Димоска, односно таа ги раскарала и дека тие се од две староградски фамилии. Во продолжение интегрално ви ја пренесуваме […]

Повеќе

Лидер: Директорот на охридската болница не нападна со лопата, имаше и пиштоли – сведочи охриѓанец!

Обидот на 22 годишниот охриѓанец Михаил Арсенов да разговара со својата девојка која сакала да му раскине завршил со тоа тој и неговиот брат да бидат физички нападнати ни помалку ни повеќе од директорот на охридската болница Горан Балески. Младиот Арсенов за Лидер сведочи дека откако влегол во станот на нејзината колешка, инаку и двете вработени […]

Повеќе

Горан Балески, директорот на Општа болница Охрид учествувал во тепачка на улица „Сирма Војвода“

На 10.01.2021 година во 23.15 часот, во СВР Охрид пријавено е дека на улицата „Сирма Војвода“ во Охрид, нарушен е јавен ред и мир, со вербална расправија помеѓу М.А. и Д.А. од една и И.К.,Г.Б. со други две, засега непознати лица, од друга страна, сите од Охрид. СВР Охрид презема мерки за расчистување на настанот, […]

Повеќе

Томографот во охридската болница не работи, прашање е дали воопшто ќе се стави во функција

Томографот во ЈЗУ Општа болница Охрид, извесен период не е во функција, па поради тоа пациентите се препраќаат во приватните клиники, или пак кој како ќе се снајде. Според првиот човек на установата, Горан Балевски, причина за нефункционирањето на томографот е тоа што дошло до прегорување на цевката со која се врши главната функција при […]

Повеќе

Доктори од охридската болница, во име на директорот, се повикуваат на средба со Филипче

До редакцијата на ОХРИД 24 пристигна порака во која главна сестра од едно од одделенијата во охридската општа болница, во име на директорот, Горан Балевски, ги повикува докторите, специјализантите, на средба со министерот за здравство Венко Филипче, која ќе се одржи утре кај Амфитеатарот или попрецизно, како што стои во пораката која се испраќа до […]

Повеќе

(ВИДЕО) Кој е во право: Жители на Лабуништа се жалат дека не биле примени на инфективно во Охрид, од болницата демантираат

На социјалната мрежа Фејсбук објавено е видео преку кое се тврди дека пациент од Лабуништа повеќе од еден час лежел во амбулантно возило во дворот на инфективното одделение во Охрид, но не излегол ниту еден доктор да го прегледа. Како што стои во објавата на Фејсбук излегла само една медицинска сестра која донела инјекција и […]

Повеќе