(ФОТО) Директорката на ЈП „Билјанини извори“ повторно погрешно паркирана

Дали директорката на ЈП „Билјанини извори“, Гордана Јованоска, има проблем со паркирањето? Ова прашање се поставува откако повторно беше погрешно паркирана и ги имаше блокирани останатите автомобили. Претходно директорката беше паркирана на место за инвалидизирани лица. Освен по паркирањето, директорката во овој период е во центарот на вниманието поради големиот скандал поврзан со вонредните локални […]

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ бара веднаш неотповиклива оставка од директорката Јованоска

Изборна матрица на СДС се поткупот, заканите и уцените кои на денот на изборите деновиве јавно се потврдија и за жал се реалност, истакна претседателот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Охрид, Сашо Донев, на денешната прес конференција во врска со големиот скандал на директорката на ЈП „Билјанини извори“ Гордана Јованоска која со уцени и притисоци врз вработените […]

Повеќе

Јованоска не му вршела притисок за гласање на работникот кој го објави разговорот, туку само решила да го испочитува на месинџер

Директорката на ЈП „Билјанини извори“, Гордана Јованоска која е во центарот на скандалот со уценувања и притисоци врз вработени во претпријатието да излезат и да гласаат на вонредните локални избори во Охрид за кандидатот на СДСМ, во изјава за дел од медиумите вели дека таа не го уценувала поранешниот работник да излезе на гласање, туку […]

Повеќе

(ФОТО) БОМБА: Директорката на ЈП „Билјанини извори“ вршела притисоци врз вработените да излезат на гласање за изборите

Дали СДСМ ги добила вонредните локални избори во Охрид преку протисоци и закани врз вработените во охридските јавни претпријатија? До редакцијата на ОХРИД 24 пристигнаа принт скринови од разговор на сега веќе поранешен работник од јавното претпријатие „Билјанини извори“ Охрид, со директорката на претпријатието, Гордана Јованоска.  Од разговорите се гледа дека директорката на работникот му […]

Повеќе