Од вечерва на полноќ повторно ќе се зголемат цените на горивата

Регулаторната Комисија за Енергетика објави дека од вечерва на полноќ повторно ќе се зголемат цените на горивата. Во согласност со методологијата која се користи за пресметка на цените, малопродажните цени се зголемуваат во просек за 2.53%. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемуваат за 1 денар за литар, и […]

Повеќе

Од полноќ поскапуваат горивата

Горивата од полноќ ќе се продаваат по повисоки цени. Регулаторната комисија за енергетика денеска ја донесе одлуката за новите цени на нафтените деривати. Од полноќ, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се зголемуваат за 1,00 денар/литар. Со тоа новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 62,00 ден/лит, додека цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 […]

Повеќе

Поскапуваат бензините и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се зголеми за еден денар за литар и ќе изнесува изнесува 60,50 денари. Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголеми исто така за 1 денар и ќе се продава за 62,50 денари за литар. […]

Повеќе

Од полноќ повисоки цени на горивата

Од вечерва на полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 1 денар, додека малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1,5 денар за литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголемува за 1,384 […]

Повеќе

Од полноќ нови цени на горивата

Бензините и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизелот останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,39 отсто. Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС […]

Повеќе

Регулаторна донесе одлука: Ова се новите цени на горивата

Регулаторната комисија ја донесе одлуката за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Согласно истата цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 0,50 денар/литар Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 59,00 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 61,00 ден/лит. Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло […]

Повеќе

Од полноќ повисоки цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 0,50 денар/литар. Согласно оваа одлука цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 59,50 ден/лит, на ЕУРОСУПЕР БС-98 […]

Повеќе

Горивата од полноќ со нова цена

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 од утре ќе изнесува 59,50 ден/лит, а малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 61,50 денари за 1 литар. Ова денеска го одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги која донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 0,26 %. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ […]

Повеќе

Од полноќ минимално поевтинуваат горивата – Ова се новите цени

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,69%, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со Одлуката од 26.05.2020 година […]

Повеќе

Од полноќ горивата поскапуваат – Регулаторна го објави ценовникот

Малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 8,50 отсто, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Малопродажната цена на бензинот „еуросупер 95“ се зголемува за три денари за литар и изнесува 57,50 денари, додека на бензинот „еуросупер 98“, на еуродизелот (Д-Е V) и на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува […]

Повеќе