Познат идентитетот на давеникот во Охридското Езеро

На 28.08.2021 во 07,30 часот во СВР Охрид, Б.П.(34) од Скопје пријавил дека во водите од Охридското Езеро на ул. „Кеј Македонија“ кај малото пристаниште забележал тело. Констатирано е дека се работи за Љ.А.(66) од Охрид. Смрт без видливи повреди на телото е констатирана од доктор од итна медицинска помош. Увид на лице место извршила […]

Повеќе

Безживотно тело извадено од Охридското Eзеро во близина на пристаниште

Безживотно тело е извадено утрово од водите на Охридското Езеро. Телото го забележале случајни минувачи кои го пријавиле настанот во полиција. Утрово во осум часот од водите на Охридското Езеро извадено е безживотно тело на повозрасно машко лице, во близина на старото пристаниште, вели портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски, и додава дека не се […]

Повеќе