Манчевски демантиран, Центарот за јавно здравје тврди дека новозаболените лица во Охрид и Струга не биле на литијата

Повеќе од две недели по одржувањето на Ѓурѓовденската литија во Струга нема заразени од коронавирус. Во охридскиот Центар за јавно здравје не е регистриран нити еден заболен кој бил дел од свечената процесија. Во периодот од одржувањето на црковниот настан на 7-ми мај, до денес во Струга и струшко се регистрирани 4 заболени лица: две […]

Повеќе

Власта нема пари за да исплати плати на администрацијата

Дамјан Манчевски, министер за администрација и информатичко општество од СДСМ во вечерашното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21, вели дека прашање е дали воопшто ќе се подели плата на вработените во администрацијата. – Во овие времиња не е само кој колку земал плата, туку мора да покажеме солидарност. Навистина ќе треба да вложиме […]

Повеќе