Во близина на Подмолје се запалил автомобил со охридски регистарски ознаки

На 06,04,2021 година во 16,24 часот во СВР Охрид пријавено е дека на патот во изгрaдба Охрид-Струга, во близина на селото Подмолје, настанал пожар во патничко возило во движење „Застава“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Л.Р.(50) од Охрид, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. – Извршен е увид, а пожарот во кој нема повредени […]

Повеќе

Се запали автомобил на улица „Илинденска“ во Охрид

Попладнево се запали автомобил на улицата „Илинденска“ во Охрид. Според портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, пожарот се случил околу 16 часот. – Интервенирано е од страна на Противпожарната единица од Охрид со едно возило и тројца пожарникари. Предизвикана е мала материјална штета, изјави Димоски ОХРИД 24 Please follow and like us:

Повеќе