Милески: Врвен македонски приоритет e да не се дозволи Заев да се добере до власт, оти тоа ќе значи смрт за нас како народ

Не знам дали разбирате дека врвен македонски приоритет e да не се дозволи Заев да се добере до власт, оти тоа ќе значи смрт за нас како народ. Сите анимозитети настрана, размислувајте рационално, друго не ни останува. Не е важно како ќе падне – битно е да падне и да одговара за сѐ што направи!, […]

Повеќе

Заев за објавените снимки: Ќе си каже Ден Дончев

Прашан за снимките што се појавија претпладнево на интернет на кои е снимен поранешниот директор на Фондот за здравство, Ден Дончев, претседателот на СДСМ и екс премиер Зоран Заев рече дека непосредно пред денешната прес-конференцијата ги погледнал снимките. „Прво во недостиг на програма, во недостиг на концепт, ВМРО-ДПМНЕ манипулирало во минатото, манипулира сега и ќе […]

Повеќе

(ВИДЕО+АУДИО) Ден Дончев фатен како зема поткуп, потврдува и дека Заев знаел за рекетот

Нови аудио и видео бомби со поранешниот директор на ФЗО, Ден Дончев, кој во едно од видеата е фатен како зема купче пари. Во останатите аудио разговори објавени денеска на „Јутјуб“ се слушаат разговори поврзани со рекетирање на фирмата „Дијамед“. Сите видеа заедно откриваат дека Ден Дончев не само што зема пари, туку и потврдува […]

Повеќе

Боки 13: Парите од РЕКЕТ барајте ги кај Зоран Заев и Вице Заев

Парите од РЕКЕТ барајте ги кај Зоран Заев и Вице Заев, рече осудениот Бојан Јовановски денес во судот. – Донесовте политичка пресуда. Парите барајте ги кај Зоран и Вице Заеви, не кај Бојан Јовановски, истакна Боки 13. Тој во своето излагање во врска со барањето да оди во домашен притвор, рече дека знае дека судот […]

Повеќе

Тешко му паѓало поради големиот број на заразени, но избори морало да има

Тешко ни паѓа бројката на новозаболени, но избори мора да има рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев. – Бројки ќе има исти или слични и после еден месец или после пет месеци. Мора да имаме димензија како дневно функционираме. Час поскоро да се оди на избори, истакна Заев. Please follow and like us:

Повеќе

Заев: Можеме да се носиме со кризата

Здравствните власти од почетокот на пандемијата носат издржани одлуки, врз основа на фактичката состојба и експертиза, напиша денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев. Видовме дека сите мерки досега дадоа резултати. Треба да продолжиме да веруваме во нивната способност за заштита на јавното здравје. Овој бран на вирусот е многу различен. Имаше доволно време да се […]

Повеќе

(ВИДЕО) Кралот на гафовите: Што се случува со Заев?

Лидерот на Социјалдемократите, Зоран Заев, е познат по своите гафови, непознавање на термини (еднаш рече “ние сме фригидни”), но на вчерашното интервју на ТВ Телма со Атанас Кировски беше толку многу збунет и грешеше што дури и домаќинот не можеше да ги скрие насмевките. Наместо стриминг користеше скрининг, мешаше мај со март, милиони со милијарди, […]

Повеќе

Заев: Вработените се во ќар зашто нема каде да ги трошат парите од плата

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во денешната емисија Топ тема на Телма телевизија, истакна дека вработените во админстрацијата биле во ќар затоа што немало каде да ги трошат парите, па затоа заштедиле по 15.000 денари од својата плата. Заев отиде до таму што ги критикуваше вработените во администрацијата дека не биле солидарни. -25 000 денари […]

Повеќе

Жаклина Лазаревска по стапките на својот ментор Зоран Заев, со навреди кон македонскиот народ

Речникот на погрдни зборови и необразованост очигледно е ист за сите функционери од СДСМ. Водејќи се по стапките на својот ментор Зоран Заев од кој македонскиот народ доживува постајано навреди и понижувања, тргнува и пратеничката Жаклина Лазаревска, велат од Комисијата за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ. – Запрепастувачки е речникот на професорката, која беше и […]

Повеќе

Станишев: Заев вети дека доколку победи на избори, докрај ќе ги спроведе Договорот од Преспа и Договорот со Бугарија

Бугарија е национално заинтересирана за победата на Зоран Заев и социјалдемократите во Македонија, но не очекувајте дека чудата ќе се случат во многу краток временски период. Ова го изјави претседателот на Партијата на европските социјалисти Сергеј Станишев во „Недела 150“ на БНР за позицијата на оската Софија-Скопје, пренесува бугарски Фокус. -Оваа недела имавме состанок на лидерите […]

Повеќе