(ВИДЕО) Иџе победи на „Валелунга“, ечеше македонската химна

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски – Иџе, запиша победа на патеката „Валелунга“ во рамки на ТЦР-шампионатот во Италија. – Овде сум прв пат, прва победа, благодарност до сите, до момците во боксот, до сите во Македонија, изјави Иџе по трката. Иџе стартуваше од седмата позиција, но на крајот ја победи конкуренција на патеката. Please follow […]

Повеќе