Додека македонските доктори немаат маски за заштита, Шекеринска за 4 дена за ручеци и патувања потрошила над 1 милион и 300 илјади денари

Додека речиси секој во државата се обидува да придонеси за надминување на ситуацијата со корона вирусот, владата е фатена во нов скандал. И покрај тоа што има забрана за патување во странство, во екот на пандемијата со корона вирус, во перидот од 17-20 март оваа година, Шекеринска преку Министерството за одбрана потрошила 1 милион и […]

Повеќе

(ВИДЕО) За пусти пари го предаде својот народ, заради власт

На својот фејсбук профил, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, објави видео и текст за скандалот со канабис. Скандалот со “канабис милионите на Заев” открива дека од производството на канабис криминално-рекетарската банда направила нова рекет машинерија. Скандалот покажува дека лица и фирми блиски на Заев и власта се оние кои добивале лиценци за марихуана, но […]

Повеќе

По 12 Април СДСМ ќе одговара за прекршување на Уставот и законите

Игор Јанушев, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Радио Спектар„ зборуваше за престојните предвремени парламентарни избори  каде посочи дека очекува дека ова можеби ќе бидат најтешките избори во историјата на Република Македонија. – СДСМ на чело со Заев се спремни буквално на се само да си ја спасат кожата, a бидејќи сакаме навистина да бидеме поинакви […]

Повеќе

(ВИДЕО) Се давале лиценци на фирми блиски до власта за неконтролирано производство на марихуана

Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви. Бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија. Токму затоа Заеви и СДСМ ревносно се борат во Собранието да се изгласа законот за опојни дроги по нивни терк, за потоа да обвинуваат дека […]

Повеќе

(ВИДЕО) Јанушев: Тргнуваме на терен, ВМРО-ДПМНЕ пред вашиот дом, Мицкоски со граѓаните, ќе кажеме дека Македонија има шанса

Од понеделник, 20 јануари, ВМРО-ДПМНЕ почнува со кампања ,,Обновата ПРЕД ВАШИОТ ДОМ”, најави денеска Генералниот секретар на партијата Игор Јанушев, додавајќи дека паралелно и претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ќе започне кампања „Мицкоски со граѓаните“. – Три години Зоран Заев и СДСМ владеат со лаги, измами и криминал. Три години граѓаните страдаат, а мафијата профитира. Економијата […]

Повеќе

(ФОТО) Мицкоски го „пушти“ ВМРО на најјако!!!

Голема, огромна благодарност за целокупната организација за вчерашниот настан “ОБНОВАТА ДОАЃА! Да ги кажеме нашите ВРЕДНОСТИ и ВИЗИЈА!” Извршниот и Централниот комитет, Секретаријатот, Униите на млади сили, жени и ветерани, Општинските и местните комитети – секој во својот дел покажавте дека знаеме, покажавте дека можеме, кога станува збор за Република Македонија нема нешто што не […]

Повеќе

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ со повик до граѓаните: Обновата доаѓа, да ги кажеме нашите вредности и визија!

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ пишува дека уште 17 дена му останаа на премиерот во заминување, до формирањето на техничка влада. – Завршува тажна и мачна епизода која ја преживува Република Македонија, од која мораме да извлечеме поуки и да станеме посилни, вели генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев. Тој потенцира дека по разговорите со граѓаните […]

Повеќе

Јанушев со отворено писмо: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи убедливо, ќе донесеме обнова, тоа ѝ го должиме на Македонија

Ова е битка во која влегувам со целото мое срце, и знам дека ќе победиме. Тоа го должам на сите обесправени, на сите несреќни, на сите со изневрени надежи и оправдани неисполнети очекувања, тоа го должам на моите два сина, на луѓето кои ги сакам, тоа го должам на ВМРО и на Македонија!, вели генералниот […]

Повеќе

Европа има проблем со премиерот во заминување: Ветува сѐ живо и никому не вели НЕ

Имаме проблем со Зоран Заев кој ветува сè живо на секаде и никому не вика не – ова е кажано од пријател на Република Македонија!, вели генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, додавајќи дека за разлика од премиерот во заминување Заев, од Христијан Мицкоски нема да чуете приказни дека на некого ќе му го омекнува […]

Повеќе

Јанушев: Меѓународната заедница е запознаена со сите скандали на власта на СДСМ

Доколку имаме мнозинство потребно во Собранието на Република Македонија за промена на уставот, да, ќе го направиме тоа. Дококу имаме 80 пратеници и доколку имаме Бадентерово мнозинство, ќе го направиме тоа. Има една добра работа којашто професорката Силјановска ја говореше во текот на кампањата, ние не сме варвари и нема да земеме чекан и да […]

Повеќе