Охриѓанец додека бил во затвор измамил сограѓанин и злоупотребил туѓи податоци за да подигне кредит

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.С.(52) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,измама“ и ,,злоупотреба на лични податоци“, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. -Тој, во периодот февруари-април оваа година, кога издржувал казна затвор во Казнено поправната установа „Затвор“-Штип, со намера да стекне со противправна имотна корист, преку […]

Повеќе