Нарушен јавниот ред и мир пред казино во Охрид

На 29.01.2020 година во 09.45 часот, во СВР Охрид пријавен е нарушен јавен ред и мир во казино лоцирано на улицата „Абас Емин“ во Охрид, со карање, викање и кршење на дел од апаратите, извршено од 28-годишен охриѓанец, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. – Тој, од работниците на обезбедување, еден 25-годишник и двајца […]

Повеќе

(ФОТО) За амбиенталниот воздух немало пари, ама за коцкарници има: Владата во заминување доделува тендер за 1.500 коцкарски машини

Владата во заминување доделува тендер на „EuroGames Technology Ltd.“ во висина од 402 милиони денари за 1500 коцкарски машини, па знаете ли што значи тоа по 75 општини, тоа е по 20 апарати по општина на ниво на Македонија. Ако ги тргнеме помалите места, на секоја од скопскиве општини ќе имаме по 100 апарати, а […]

Повеќе

Тепачка во казино во Охрид

На 18.09.2019 околу 03.00 часот во СВР Охрид пријавено е дека во казино на ул.„Св.Климент Охридски“ во Охрид, Б.З.(39) и Е.Х.(43), двајцата од Охрид, физички го нападнале М.В.(32) од село Злести. По целосно документирање на настанот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава. ОХРИД 24 Please follow and like us:

Повеќе