(ВИДЕО) За пусти пари го предаде својот народ, заради власт

На својот фејсбук профил, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, објави видео и текст за скандалот со канабис. Скандалот со “канабис милионите на Заев” открива дека од производството на канабис криминално-рекетарската банда направила нова рекет машинерија. Скандалот покажува дека лица и фирми блиски на Заев и власта се оние кои добивале лиценци за марихуана, но […]

Повеќе

(ВИДЕО) Се давале лиценци на фирми блиски до власта за неконтролирано производство на марихуана

Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви. Бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија. Токму затоа Заеви и СДСМ ревносно се борат во Собранието да се изгласа законот за опојни дроги по нивни терк, за потоа да обвинуваат дека […]

Повеќе