ВМРО-ДПМНЕ на лидерска со услови и барања за гаранции за заштита на здравјето на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ на лидерската средба во вторник ќе настапи со, како што нагласуваат од партијата, разумни барања и услови за оддржување на фер и кредибилни избори каде што ќе се гарантира првенствено здравјето на граѓаните и ќе се создаде слободна и фер атмосфера за нивно оддржување, дознава „Република“ од свои извори од партијата. Засега не откриваат […]

Повеќе