Јованоска не му вршела притисок за гласање на работникот кој го објави разговорот, туку само решила да го испочитува на месинџер

Директорката на ЈП „Билјанини извори“, Гордана Јованоска која е во центарот на скандалот со уценувања и притисоци врз вработени во претпријатието да излезат и да гласаат на вонредните локални избори во Охрид за кандидатот на СДСМ, во изјава за дел од медиумите вели дека таа не го уценувала поранешниот работник да излезе на гласање, туку […]

Повеќе

(ФОТО) БОМБА: Директорката на ЈП „Билјанини извори“ вршела притисоци врз вработените да излезат на гласање за изборите

Дали СДСМ ги добила вонредните локални избори во Охрид преку протисоци и закани врз вработените во охридските јавни претпријатија? До редакцијата на ОХРИД 24 пристигнаа принт скринови од разговор на сега веќе поранешен работник од јавното претпријатие „Билјанини извори“ Охрид, со директорката на претпријатието, Гордана Јованоска.  Од разговорите се гледа дека директорката на работникот му […]

Повеќе

Изборите завршија-граѓаните одбраа: Минарето продолжува со градење

Во неделата завршија предвремените локални избори во Охрид. Охриѓани го направија својот избор, за градоначалник го избраа Константин Георгиески од СДСМ, зад кој застана и ДУИ. Погрешија охриѓани со изборот или не ќе покаже времето. Уште пред гласањето, повеќе медиуми меѓу кои и ОХРИД 24, пишувавме дека постои договор помеѓу Константин Георгиески, Зоран Заев и […]

Повеќе

Улицата „Егејска“ ќе почека за асфалтирање, асфалтот се потроши за тесните улички и сокачиња кои власта ги асфалтираше за гласови

И по два месеци од најавите, улицата „Егејска“, една од поважните сообраќајници во Охрид не доби асфалт. Пред првиот круг од предвремените локални избори во Охрид, се закрпија поголемите ударни дупки, но целосно асфалтирање како што беше ветено од локалната власт, не се случи. Жителите од овој дел на градот, кои ни ги испратија фотографиите […]

Повеќе

(ФОТО)Власта во Охрид асфалтира улички селективно: Тие што ветиле дека ќе гласаат за власта добиле асфалт, другите не

Лудилото на власта во Охрид нема крај. Жители на Велгошти до нашата редакција доставија слики од кои се гледа како една улица е асфалтирана до половина, а другата половина е оставена така. Ова како што велат жителите кои ни ги испратија фотографиите, е поради тоа што власта го асфалтирала делот само кај оние куќи кои […]

Повеќе

Во сред изборен молк, власта асфалтира улици и сокачиња за гласови

Она што власта на СДСМ и Константин Георгиески го започнаа во првиот круг од предвремените локални избори во Охрид, продолжува и во вториот круг. Во сред изборен молк власта асфалтира тесни улички и сокачиња за гласови. Ова се слики направени денеска на улица „Александар Турунџе“, кои ни ги испрати наш читател. ОХРИД 24 Please follow […]

Повеќе

(ФОТО)Мицкоски од Охрид:Овде одиме на двојна победа, Митре за градоначалник и Гордана за претседателка на Македонија

Бев во победнички Охрид. Се сретнав со жителите на Видобишта. Знам дека Митре ќе биде идниот градоначалник, затоа што тој е изборот на граѓаните на Охрид. Честит човек, домаќин, работлив, срдечен и питом. Вистински избор каков му треба на Охрид, наспроти неработата, неспособноста и корупцијата на власта која управува со Охрид. Овде одиме на двојна […]

Повеќе

Од Охрид, нека одекне гласот на правото и правдата, гласот за убав Охрид, гласот за честита Македонија

Охрид припаѓа на народот. Овој град е нашата заедничка иднина. Мојата душа и моето срце живеат за поубаво утре, за убав Охрид. Само заедно, сплотени да ја градиме иднината за убав Охрид преку проекти и дела. Ова го истакна кандидатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ, Митре Милошевски, кој додаде дека во изминатиот период ги презентирале […]

Повеќе

Милошевски: Не водам црна кампања и нема да кажам ниеден лош збор за мојот противкандидат

Во своето гостување на телевизија Алфа, кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, Митре Милошевски изјави дека неговата кампања е позитивна и дека не сака да се служи со негативна кампања како неговиот противкандидат од СДСМ. –Немам кажано никаков лош збор за мојот противкандидат, а неговата последна прес конференција пред два дена е недостојна за една личност, […]

Повеќе

Милошевски: Охрид мора да биде самоодржлив град

Митре Милошевски, кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, при своето гостување на Алфа телевизија рече дека Охрид тоне и моли за помош, а тој се надева дека ќе биде човекот кој ќе биде избран од Охриѓани за да ја пружи целата своја помош и поддршка за да му помогне на градот. –Охрид мора да […]

Повеќе