Пецаков: Изградба на велосипедска патека Охрид – Свети Стефан

Изградба на велосипедска патека Охрид – Свети Стефан ветува кандидатот за градоначалник Кирил Пецаков. Со велосипедската патека Охрид – Свети Стефан се овозможува безбедно движење на велосипедистите од излезот на градот до туристичката населба „Свети Стефан“. Охриѓани и гостите со оваа патека добиваат ново место за рекреација на современ и модерен начин и можност да […]

Повеќе

Пецаков: Проекти за светла иднина во населбата Радојца Новичиќ-Црногорци

Проекти за светла иднина во населбата Радојца Новичиќ-Црногорци, ветува кандидатот за градоначалник Кирил Пецаков. ✔️Партерно уредување на коритото на река Сушица. ✔️Промена на азбестни водоводни цевки со нови на улиците „6 Бригада“ и „130“. ✔️Асфалтирање на краци на улиците „Радојца Новичиќ“, „28 Април“, „130“ и „Петрино“. ☑️На 31 октомври Охрид добива ВИСТИНСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК кој гарантира […]

Повеќе

Пецаков: Изградба на нови мултифункционални спортски игралишта во Велгошти и Видобишта

Изградба на нови мултифункционални спортски игралишта во Велгошти и Видобишта, ветува кандидатот за градоначалник Кирил Пецаков. Во периодот што следува сакаме да придонесеме децата – нашата иднина, да имаат вистински можности за правилен раст и развој. Целта ни е да ги активираме младите, да ги поттикнеме да се дружат и да развиваат здрави навики. Јасно […]

Повеќе

Тасевски: Важно е во недела да им наплатиме на Заев, Мила, Филипче и СДСМ за сите понижувања кон нас

Важно е во недела да им наплатиме на Заев, Мила, Филипче и СДСМ за сите понижувања на кон нас, порача актерот Сашо Тасевски. “Да им наплатиме за нивната расчовеченост и ароганцијата со кои владееја, без чувство на срам и совест. Без одговорност за сите несреќи кои ги предизвикаа.Да им наплатиме за никогаш да не ни […]

Повеќе

Кочовски: Вевчанци веќе се определија за нова иднина, на 31-ви ќе ја завериме победата и заедно ќе ги донесеме промените

На вчерашниот мини митинг во Вевчани, кандидатот за градоначалник Спасе Кочовски, истакна дека вевчанци веќе се определија за нова иднина, на 31-ви октомври ќе се завери победата на ВМРО-ДПМНЕ, а заедно со сите граѓани промени ќе се случат во Вевчани, но и во цела Македонија. Тој им посака успешен и продуктивен мандат на советниците на […]

Повеќе

Проекти за светла иднина во Видобишта, Бараки, Илинден и Црногорци

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина. Пред жителите на овие населби се обврзуваме на: Изградба на ново мултифункционално спортско игралиште. Асфалтирање на улици и краци во населбата Гоце Делчев-Бараки. Измена и дополнување на ДУП за 11-та и 12-та Урбана Заедница. Промена на азбестни водоводни цевки со […]

Повеќе

Пецаков: Потребно е да тргнеме кон нова иднина и со надеж дека Македонија може да успее

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг од 2.000 гласови, е потребно масовна излезност за навистина да дојде крајот на она зло кое надвиснало во Македонија предводено од Зоран Заев и СДСМ, изјави Кирил Пецаков, кандидат за […]

Повеќе

(ФОТО+ВИДЕО) Ковачки: Злосторничката групација составена од полицајци на Заев и Спасовски договарале малтретирање на граѓани за изборната кампања

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, на денешната прес-конференција откри нов скандал на власта на СДСМ, за тоа како службени лица во МВР ја злоупотребувале својата позиција, со цел физичко малтретирање и попречување на слободата на движење на луѓе кои не се од СДСМ. -Групата од над четириесетина полицајци се координирала на апликацијата вибер. […]

Повеќе

Пецаков: Охриѓани заслужуваат среќа, а надежта покажана во првиот круг е токму патот кон таа среќа

Охриѓани заслужуваат среќа, а надежта покажана во првиот круг е токму патот кон таа среќа, рече на вечерашната прослава на Денот на македонската револуционерна борба, кандидатот за градоначалник Кирил Пецаков. -Излезноста е клучот. Одговорот мора да е масовна излезност бидејќи сме само на чекор до целта. На само еден чекор сме до победата. Затоа се […]

Повеќе