Малолетна охриѓанка пријавила сексуално малтретирање

Во полициската станица на Попова Шапка малолетничка пријавила сексуално вознемирување од страна на малолетник. Според пријавата, настанот се случил во неделата околу 13 часот на Попова Шапка. Во 13.40 часот во СВР Тетово, малолетничка од Охрид пријавила дека околу 13.00 часот во центарот на Попова Шапка еден малолетник ја допирал по телото. За настанот бил […]

Повеќе

Двaјца малолетници од село Елшани и тројца малолетници од Охрид заработија кривични за кражбата во градинка

СВР Охрид поднесе кривична пријава против двaјца малолетници од село Елшани и тројца малолетници од Охрид поради постоење основано сомнение за сторени три кривични дела „тешка кражба“ и едно кривично дело „тешка кражба“ во обид. Пријавените, во периодот од 01.10.2020 до 06.11.2020 во градинка во населба Лескајца, охридско, со употреба на физичка сила, насилно влегле и […]

Повеќе

(ВИДЕО) Тројцата малолетници кои беа фатени при кражба во детска градинка во Охрид, си јаделе од храната

Тројцата малолетници за кои СВР Охрид, во саботата извести дека биле фатени при кражба во детска градинка, две недели се гоштевале во градинката „Росица“, насилно обивајќи ги вратите и прозорците во објектот. Правејќи р’шум низ сите занимални, искористувајќи го приборот за храна и садовите, си приготвувале вечера. Негувателките загрижени за 50-те дечиња, за Алфа раскажуваат […]

Повеќе

Трoјца малолетници од Охрид фатени при вршење кражба во детска градинка

На 06.11.2020 година  во 20.30 часот, трoјца малолетници од Охрид биле затекнати при вршење кражба во детска градинка во Охрид, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Тие се повикани во полициска станица каде, во присуство на нивните родители и претставници на Центарот за социјални работи, е извршен разговор, истакна Димоски. Please follow and […]

Повеќе