СМС меѓу Бајрами и Ахмети прочитан на рочиштето за „Монструм“: Убијците се професионалци

Убиството на децата и автомобилот од кој има траги на местото на убиството, а е однесен во близина на границата со Косово, покажува дека извршителите се професионалци. Оваа смс комуникација меѓу поранешниот заменик-министер за внатрешни работи, Џељал Бајрами и лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска беше прочитана на рочиштето за „Монструм” за убиството на момчињата […]

Повеќе

Наспроти најавите на Заев, „бомбите“ за „Монструм“ не открија ништо конкретно

Семејствата на свирепо убиените момчиња кај Смилковското езеро, грозоморен настан што се случи на 12 април 2012 година, не слушнаа ништо конкретно за ликвидацијата на момчињата, од разговорите кои денеска беа објавени во Судот. На денешното рочиште се објавуваа аудио материјали од т.н. бомби кои СДСМ ги предаде во Специјалното јавно обвинителство, за кои се […]

Повеќе