Се огласи докторот Асани за случајот со родилката од Дебар: Јас и го спасив животот, мојата совест е чиста

Докторот Мухамед Асани кој беше разрешен од позицијата директор на струшката болница после скандалот со родилката од Дебар се огласи на Фејсбук. Во продолжение ви го пренесуваме интегрално неговиот статус: “До денеска не се изјаснив, не затоа што немав што да коментирам или затоа што совеста не ми е чиста, како што и мислеа некои […]

Повеќе

Немало лекарска грешка кога на родилката во струшката болница и биле извадени матката, бубрегот и јајникот

Стручниот надзор на Лекарската комора спроведен за гинекологот и директор на струшката болница доктор Мухамед Асани покажале дека немало пропуст во лекарската интервенција кога на родилката Веапоска Јилдиз ѝ биле отстранети матката, бубрегот и јајникот. Оваа информација ја потврди министерот за здравство Венко Филипче денеска во емисијата „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ. – Стигна извештајот […]

Повеќе