Од вербална расправија до голема тепачка пред угостителски објект во Охрид

На 06.03.2022 година во 01.20 часот, во угостителски објект лоциран на спортскиот центар „Билјанини извори“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со карање и викање, а потоа пред објектот, со физичка пресметка помеѓу И.С, С.К., С.К., и М.Џ. , сите од Охрид од една и неколку други лица, од друга страна. Се преземаат […]

Повеќе