Драма во Пештани: Направиле сообраќајка, па ги претепале

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 18.08.2019 во с.Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна незгода, пријавените физички ги нападнале А.Д. и неговата сопруга, при што им нанеле тешки телесни повреди. ОХРИД 24 Please follow and […]

Повеќе

Охриѓанец заработи кривична пријава за „тешка телесна повреда“ и „насилство“

СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.А.(36) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,тешка телесна повреда“ и ,,насилство“. На 19.02.2019 околу 19.00 часот во продавница на ул.,,15-ти Корпус“ во Охрид, по претходна вербална расправија, пријавениот физички го нападнал А.Д.(26) и му нанел тешки телесни повреди. Судија на претходна постапка на […]

Повеќе