Чулев, а не Спасовски, ја почнал акцијата против фалсификаторите во МВР?

Во обид да се претстави дека министерот Оливер Спасовски води реална борба со криминалот, во денешниот брифинг на МВР за апсењето на десетина полициски службеници вмешани во издавање на лажни идентитети на криминалци, се вели дека информациите обелоденети вчера од ВМРО-ДПМНЕ за скандалот „Пасоши за мафија“ имале за цел да направат штета на акцијата која […]

Повеќе

Чулев со прашање до власта: Кој е сега виновен?!!

Денес го нема Наќе Чулев и го нема ВМРО ДПМНЕ во техничката Влада, но бројката на позитивни и умрени од корона вирусот драматично расте. И не само за играње оро и отворено дуќанче во Чаир како што беше тогаш примерот, денес се случуваат бројни масовни забави, концерти и журки во државата на кои не се […]

Повеќе

Началникот на СВР Охрид контра изјавата на директорот на БЈБ: Горд сум што сум дел од министерството со кое раководи Чулев

Началникот на СВР Охрид, Илија Милески, преку пост на неговиот профил на социјалната мрежа Фејсбук, го демантира директорот на БЈБ, Сашо Тасевски, кој во изјава за НОВА ТВ, истакна дека началниците назначени од Чулев се срамат од него. Милески наводите изнесени од Тасевски во денешната изјава ги нарече чисти лаги и побара да престане злупотребата […]

Повеќе

(ВИДЕО) Oтворeни неколку сериозни истраги против јавни функционери, потврди Чулев

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за ТВ21 го потврди министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев. – Ние веќе имаме отворено сериозни истраги, во областа на организираниот криминал и во областа на корупцијата. Ќе излеземе во наредниот период и со пресови преку кои ќе […]

Повеќе

Нема да има паричнa награда за полицајците- власта на СДСМ и Заев го отфрли предлогот на Чулев

Министерката за финансии, Нина Ангеловска, одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција, потврди дека нема да биде прифатена предлог-уредбата на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за еднократна и линеарна финансиска награда од 15.000 денари за сите полициски службеници. – Секоја чест за чуварите на нашиот јавен ред и мир. Многу службени лица и во […]

Повеќе

Чулев: Ќе побарам од ЈО да бидат преземени мерки за да се спречи бегство на Ден Дончев

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, синоќа во своето гостување во телевизија Алфа потенцираше дека ќе побара од ЈО да бидат преземени мерки за да се спречи бегство на Ден Дончев надвор од државата бидејќи против него се води предмет во јавноста попознат како Рекет 2. „Поучен од искуството на мојот претходник кога бевме сведоци […]

Повеќе

СДСМ бара оставка од Наќе Чулев затоа што не ја спречил литијата во Струга

СДСМ бара оставка од министерот за внатрешни работи Наќе Чулев затоа што, како што велат во нивното соопштение, го загрозува здравјето и безбедноста на граѓаните.  – СДСМ бара одговорност од неспособниот и неодговорен технички министер за внатрешни работи Наќе Чулев, да си поднесе оставка затоа што го загрозува здравјето и безбедноста на граѓаните. Денеска, јавноста […]

Повеќе

(ФОТО) Министерот Чулев во работна посета на СВР Охрид

Министерот Наќе Чулев денес во рамки на работната посета на СВР Охрид ги посети полициските службеници кои се распоредени на неколку пунктови во градот Охрид и полициските службеници кои се задолжени за обезбедување на објектот наменет за сместување на лица во државен карантин „Дрим – Струга“. „Полициските службеници со својот труд и со својата посветеност […]

Повеќе