Мицкоски од Струга: Заев е Груевски од „Али Експрес“

Вечерва од митингот во Струга, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нагласи дека Заев се повеќе наликува на Груевски од Али Експрес, Заев е политичар кој што сето она лошо од политичарите во изминативе 30 години тој го има собрано во него. -И да не биде така се е потонато во лаги, очекував кампањата да ја […]

Повеќе

СДСМ глув за критики, гласен за попис по договор меѓу Заев и Ахмети: Ќе го платиме ли скапо пребројувањето на сила?

Објавата на поранешниот премиер Никола Груевски на Фејсбук каде тој го искажува својот став за пописот ги запали страстите на „Бихаќка“ и веднаш почнаа да бараат дежурни виновници за начинот на кој планираат да се спроведе попишувањето. За СДСМ, секој кој ќе укаже дека начинот на кој планираат да го спроведат пописот е против попишување […]

Повеќе

Никола и Боркица Груевски: Heкои пoлитичapи сè yштe ни ce плaшaт oд ceнкaтa

Поранешниот премиер Никола Груевски и неговата сопруга Боркица за „Инфомакс“ ја коментираат последната аудиоснимка која протече во јавноста, а на која за време на ручек во струмички хотелски ресторан разговараат Зоран Заев и Александар Верушевски. Во телефонски разговор Груевски за порталот одговара дека никогаш во животот не се сретнал ниту запознал со Александар Верушевски и неговиот […]

Повеќе