(ВИДЕО) Најубавите огномети во светот за дочек на 2021 година

Најголемиот дел од светските метрополи годинава ги забранија прославите за дочекот на Нова година и на отворено, но тоа не ги спречи властите во многу градови да ги организираат традиционалните огномети. Како и секогаш, најубав беше огнометот во Сиднеј. Сепак, овој пат луѓето можеа да гледаат огномет од своите домови, бидејќи не беше дозволено собирање. […]

Повеќе

ВМРО – ДПМНЕ Струга на сите граѓани им ја честита Новата 2021 година!

Општинскиот комитет на ВМРО – ДПМНЕ Струга, на сите граѓани на Република Македонија им ја честита Новата 2021 година! Во честитката се вели: Изминатата година беше тест за цело човештво, но најважното што го научивме е дека среќата е во малите нешта! Во Новата година да зачекориме храбро и решително, нека домовите ни бидат исполнети […]

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ Охрид на сите граѓани им ја честита Новата 2021 година

Со искрени желби за добро здравје и многу радост, ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид на сите граѓани им ја честита Новата 2021 година. Во честитката се вели: Да не се враќаме назад и да ги заборавиме сите лоши работи коишто ни се случиле изминатата година. Во Новата година следуваат големи предизвици и промени со нови идеи. Охрид […]

Повеќе

Какво време нè чека за Нова година?

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и релативно топло време со сончеви периоди и со умерен до засилен јужен ветер, а во крајните западни делови ќе има услови за повременислаби врнежи. Во среда кон крајот на денот и во четврток претпладне врнежи од дожд ќе има на повеќе места. За време на Новогодишната ноќ […]

Повеќе

Не помислувајте на журки на Нова Година, може да заработите кривична пријава

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска изјави дека МВР има посебен оперативен план како ќе постапува за време на празниците, а тоа значи дека секаде и во секој момент ќе има полициски службеници кои ќе вршат контрола дали обврските се почитуваат и дали некој придонесува за нарушување на состојбата со ширење на вирусот. Спасовски […]

Повеќе