(ВИДЕО) Славески од Охрид: Ќе ја намалиме невработеноста под 10%, имаме нов развоен модел за Обнова на Македонија

Проектот „За Обнова“ на ВМРО-ДПМНЕ кој што го презентиравме во изминатите 17- 18 дена далеку ги надминува рамките, границите на една програма предизборна на една политичка партија. Имено се надевам односно убеден сум дека надлежни институции, научници и други во Република Македонија ќе заклучат дека ние подготвивме документ кој што е среднорочна стратегија за развој […]

Повеќе

Пецаков: Нов концепт за справување со КОВИД-19, дополнителни 50% од својот личен доход за здравствените работници и 20.000 денари за вработените во МВР

Заштитата на здравјето на граѓаните е прв и најважен приоритет за ВМРО-ДПМНЕ. Фокусот во здравството мора да го ставаме подеднакво, како на пациентите, така и на медицинскиот персонал. Нашата цел е навремена и соодветна здравствена услуга, задоволни пациенти, задоволен медицински персонал, медицински персонал кој ќе остане тука во Македонија, рече на денешната прес-конференција кандидатот за […]

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Охрид ќе ги презентира проектите за Обнова во туризмот

ВМРО-ДПМНЕ денеска напладне во 12 часот во Охрид ќе ги презентира проектите за Обнова во туризмот. На настанот ќе присуствуваат претставници од партиската комисија за економија, инвестиции и туризам. „Ако сакате да дознаете што нудиме ново, иновативно, развојно во делот на туризмот и угостителството, повелете, ќе ни биде особена чест да поразговараме. Ако не дојдете […]

Повеќе

Пецаков: Со Обновата силно ќе го поддржиме спортот во Охрид и Македонија

Занимавањето со спорт и спортски активности помага во создавањето на трајни вредности во развојот на личноста и социјализацијата, позитивен и здрав спортски начин на живеење, едукација за правилна исхрана, запознавање со важноста на физичката активност, воспоставување на спортска култура, меѓу другото и основа за превенција од сет на здравствени заболувања, истакна на денешната прес-конференција кандидатот […]

Повеќе

Мицкоски од Струга: После 15 јули да ги засукаме ракавите и да си ја обновиме Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска беше во посета на Струга каде што истакна дека благодарение на погрешните политики на ова раководство на СДСМ предводено од Зоран Заев, денеска Македонија бележиме рекорди по број на заболени и луѓе кои за жал го губат својот живот и токму затоа сега е најпотребно заедно сите да се исправиме […]

Повеќе

(ВИДЕО) Дурловски: Нашата победа е сигурна, тоа го знаат и политичките опоненти

Носителот на изборна единица 5, Игор Дурловски, денеска се обрати до граѓаните и рече дека му е особено чест што кампањата за парламентарни избори ќе ја започне од својот роден крај Битола. – Нашата победа е сигурна, тоа го знаат и политичките опоненти. На овие избори Коалицијата „За обнова на Македонија“ нуди програма која е […]

Повеќе

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ има тим, капацитет и програма да направи од Македонија подобро место за живеење

Александар Николоски потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата во Изборна единица 4, во гостување во емисијата Само вистина, нагласи дека ВМРО-ДПМНЕ има тим, капацитет и програма за следните 4 години да направи од Македонија подобро место за живеење, како и враќање на правдата. -Клучното прашање е дали актуелната влада заслужува реизбор или граѓаните заслужуваат […]

Повеќе

Кандидатите за пратеници од Струга, ги запознаа стружани со проектите од програмата Обнова на Македонија

Денес на новото градско шеталиште, кај црквата ,,Св. Ѓорѓи”, ВМРО-ДПМНЕ Струга, постави штанд и на стружани им подели флаери ,,Обновата доаѓа”. Како што истакна Мирче Аџиоски, претседател на Општинскиот комитет и кандидат за пратеник разговарале за проектите и приоритетите за Струга и Република Македонија. – Она што особено ме радува, е фактот што граѓаните се […]

Повеќе

Кандидатите за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, пред охриѓани претставија дел од проектите за обнова на Македонија

Денеска меѓу охриѓани кандидатите за пратеници претставија дел од проектите за обнова на Македонија. – ВМРО-ДПМНЕ е партија од народот и затоа ќе биде секогаш заедно со народот почитувајќи ги протоколите за заштита на здравјето на граѓаните. Доаѓа обнова на Македонија!, порачуваат од партијата. Please follow and like us:

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе победиме на избори и ќе донесеме обнова на Македонија

Победата на 12 април и формирањето на идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе значат обнова на Република Македонија, велат од партијата, додавајќи дека за ВМРО-ДПМНЕ иновативноста, вложувањето во образованието и културата се сегменти кои што треба да се мотор на прогресивноста во државата. – Затоа пред граѓаните се обврзуваме на обнова која ќе опфати изградба […]

Повеќе