Викендов е забрането движење за сите граѓани од 16 до 5 часот наутро

Викендов ќе биде забрането движење на сите категории граѓани од 16 до 05 часот, соопшти портпаролот на Владата, Мухамед Хоџа, на крајот од прес-конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче. Во текот на прес-конфренцијата беше најавено дека Владата размислува на ваков чекор и дискутира по предлогот како да се организира полицискиот час и движењето од […]

Повеќе