Внимавајте! Полицијата следи и казнува кога на „Фејсбук“ се пишува против Бугарија

Полицијата го следи и го санкционира говорот на омраза на социјалните мрежи поврзан со актуелните случувања со Бугарија. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека за ова соработуваат со бугарските колеги. – Ги следиме, преземени се одредени истражни дејства за одредени фејсбук-групи и на други мрежи. И ова не е само за ситуацијата туку и […]

Повеќе

Чулев со прашање до власта: Кој е сега виновен?!!

Денес го нема Наќе Чулев и го нема ВМРО ДПМНЕ во техничката Влада, но бројката на позитивни и умрени од корона вирусот драматично расте. И не само за играње оро и отворено дуќанче во Чаир како што беше тогаш примерот, денес се случуваат бројни масовни забави, концерти и журки во државата на кои не се […]

Повеќе

Сепак имало посилен од државата

Никој не е над државата и Владата нема да потпадне под никакви притисоци, вака вчера велеше техничкиот премиер Оливер Спасовски пред да биде донесена одлуката за полицискиот час за празничниот викенд. – Од државата нема посилен никој. Ниту верски лидер ниту никој. Воопшто ако некој мисли дека ќе врши притисок ако му паднало на памет […]

Повеќе

ОХРИД SOS до Константин Георгиески, Адеми и Спасовски: Секој ден само испливуваат еклатантните примери на вашата неспособност и корумпираност

Дека сè беше една голема претстава, дека се само големи лицемери и глумци, дека Општина Охрид и Влада на Република Северна Македонија ја лажат и светската организација и домашната јавност, покажува и оваа обратна акција, на враќање во претходна состојба на платформата во Канео. Привремено демонтирана, пред новата летна сезона, полека се подготвува инфраструктурата за нови потенцијални гости. Бидејќи […]

Повеќе

Спасовски: Угостителите освен личниот интерес не ги интересира ништо подалеку

Се што побараа угоститетлите од страна на Владата, како мерки и за зачување на работните места и да се спремни веднаш да почнат со работа им е исполнето, истакна денеска технчкиот премиер Оливер Спасовски одговарајќи на прашање дали ќе им се излезе повторно во пресрет на новите барања, а меѓу коишто и за дезинфекција на […]

Повеќе