Додека Спасовски ажурира членство по куќи Мијалков му побегна пред очи – Оставка веднаш

Оливер Спасовски да си даде оставка веднаш, повикуваат од ВМРО-ДПМНЕ додавајќи дека додека Спасовски ажурира членство по куќи Сашо Мијалков му побегна пред очи. Иако институциите знаеле уште од саботата дека постои опасност да бега МВР 24 часа не преземале ништо и чекале да побегне. Според информациите кои излегоа во јавноста институциите знаеле уште во […]

Повеќе

Нефи Усеини не е повеќе советник во општина Охрид

Нефи Усеини поднесол оставка од позицијата советник во општина Охрид, дознава ОХРИД 24 од свои извори од општината. На седницата закажана за 4 Декември веќе е поставена како прва точка на дневен ред, Предлог- одлука за константирање престанок на мандат на член во Советот на општина Охрид. Причините за оставката на Усеини засега не се […]

Повеќе

(ФОТО) Оставка на Заев, слобода на народот!

Со „Оставка на Заев, слобода на народот!“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва им посака добредојде на илјадниците граѓани кои се одзваа на повикот на ВМРО-ДПМНЕ да ѝ испратат силна порака на власта дека Македонија се уште има црвени линии. – Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет на пазарење за секој […]

Повеќе

Заев вети и излажа дека ќе си даде оставка ако нема датум за преговори

Измамникот Заев вети и излажа дека ќе си даде оставка ако нема датум за преговори. Зоран Заев не е способен да си го исполни сопственото ветување дека ќе си замине ако нема успех на планот на европски интеграции, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата соопштуваат дека Заев доби власт на две основни лажни ветувања, живот за […]

Повеќе

Д-р. Вело Марковски: Има 12 причини зошто Венко Филипче треба да даде оставка

Загрижени сме како и сите граѓани за големата смртност, хаотичните мерки и немањето на стратегија за справување со ковид-19, рече на денешната прес-конференција д-р Вело Марковски од ИК на ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека сметаат дека Македонија со други кадровски решенија може многу поуспешно да се носи со целокупната состојба во здравството. Марковски наведе 12 причини за […]

Повеќе