Полицијата пронајде марихуана на патот Охрид – Кичево

На 26.02.2020 година во 20 часот и 35 минути, на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на населбата „Горица“, полициски службеници извршиле преглед на патнички автомобил „Опел Мерива“ со гостиварски регистарски ознаки, управуван од Д.С.(39) од Гостивар. – Притоа, пронајдена и одземена е една црна најлонска кеса со 1,7 килограми опојна дрога марихуана. Возачот на возилото, […]

Повеќе

74-годишен охриѓанец тешко повреден во вчерашната сообраќајка кај Ботун

На  11.02.2020 во 18.00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу с.Ботун и с.Климештани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, со бугарски национални ознаки, управувано од Ш.Ш.(74) од Охрид, товарно возило „даф“ со приколка, со турски национални ознаки, управувано од E.М.(45) од Р.Турција и патничко возило „сеат алхамбра“, со австриски национални ознаки, управувано од […]

Повеќе

Тешка сообраќајка на патот Охрид – Кичево, кај Ботун: Еден тешко повреден

Вечерва во 18:30 на патот Охрид – Кичево, кај селото Ботун се случи тешка сообраќајна незгода. Настанот го потврдува портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. – Несреќата е случена во 18:30 кај селото Ботун, помеѓу три возила. Еден е тешко повреден и пренесен е во болницата „Св. Еразмо“. Увидот на местото на несреќата е во […]

Повеќе

Сообраќајна незгода на патот Охрид-Кичево, тројца повредени

На 02.11.2019  во 09.05 часот, на магистралниот пат Охрид-Кичево се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.С.(57) од Скопје и возило „мерцедес“, со бугарски национални ознаки, управувано од А.С.(64) од Охрид. Со тешки телесни повреди се здобил Н.С., на кого му е укажана лекарска помош во болницата „Св.Еразмо“. […]

Повеќе