(ВИДЕО)Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ”Лескоец-Охрид организираше Таеквондо ИТФ меѓународен турнир за паметење „ОХРИД ОПЕН 2019”

Викендов  22 јуни 2019 во СРЦ. „Билјанини Извори ”  Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид го организираше меѓународниот Таеквон-до ИТФ турнир „ОХРИД ОПЕН 2019”  на кој учество зедоа околу 250 натпреварувачи од 26 клубови од Словенија, Хрватска, Бих, Србија, Бугарија и Македонија. -Најбројни беа клубовите од соседна Бугарија, при што можеме да се пофалиме дека беа […]

Повеќе

Викендов во Охрид меѓународен Таеквон-до ИТФ турнир „Охрид Опен 2019”

Викендов, сабота 22 јуни 2019, Таеквон-до клубот „ХВА РАНГ ИТФ” Лескоец-Охрид организира меѓународен Таеквон-до ИТФ турнир „Охрид Опен 2019”, каде своето учество го имаат најавено клубови од Бугарија, Србија, БиХ, Хрватска, Словенија, Австрија и Македонија. -На овој турнир очекуваме од 200- 250 натпреварувачи, а бидејќи долги години немаме организирано ваков турнир се надеваме дека нема […]

Повеќе

Свечено отворено првото издание на Националниот Таеквондо турнир Ohrid OPEN 2019

Во спортската сала „Билјанини извори“ во Охрид денес беше свечено отворено првото издание на Таеквондо турнирот Ohrid OPEN 2019. На турнирот, кој е во организација на Таеквондо клубот „Хваранг Фист“ од Охрид, учествуваат 140 Таеквондисти, меѓу кои и на Европски и Балкански шампиони, носители на медали на Олимписки игри. Покрај домаќините од Охрид и Македонија, […]

Повеќе

На 1-ви јуни, Охрид ќе биде домаќин на првиот Национален Таеквондо турнир Ohrid OPEN 2019

Во сабота, на 1-ви јуни, Охрид ќе биде домаќин на првиот Национален Таеквондо турнир Ohrid OPEN 2019, кој ќе се одржи според турнирскиот систем на Македонската теквондо федерација. Организаторите очекуваат учество на спортисти кои ќе се натреваруваат во неколку категории: машка, женска, кадети, јуниори и сениори. Најавуваат фер плеј, максимална транспарентност и одлична атмосфера за […]

Повеќе