Трајанов: Виновник за бегството на Мијалков е Заев

„Со овие случувања загрозена е Владата, рече Павле Трајанов во утринското јавување за „Утрински Брифинг“. „Владата е во исклучителна сложена состојба, во криза условно кажано. И како ќе се менаџира овој процес времето ќе покаже. Тоа е една димензија, јас анализирајќи ги барем досега присутните информации објавени, јавни информации од јавноста, мислам дека ние имаме […]

Повеќе

Трајанов: Одлуката на ЛДП е исправна – и другите партии ќе се двоиме

Мислам дека одлуката на Либерално – демократската партија е исправна и дека полека и другите партии ќе се двојат од коалициите, изјави за МКД.мк пратеникот Павле Трајанов, лидер на Демократскиот сојуз, која партија е дел од коалицијата на СДСМ „Можеме“. Лидерот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов вели дека тој и досега, и како пратеник во […]

Повеќе