68-годишна охриѓанка е жртвата во сообраќајката на „Ристо Чадо“

На 17.08.2020 во 20.00 часот било пријавено дека во Охрид на улицата „Ристо Чадо“ мопед „Лонгија“, со охридски регистарски ознаки, управуван од 17-годишник од Охрид, удрил во пешакот Б.Ѓ.(68) од Охрид, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид. – Таа била пренесена во Општата болница Охрид, каде им подлегнала на повредите. Возачот на мопедот се […]

Повеќе

Нова трагедија го потресе Охрид вечерва: Пешак загина во сообраќајка на улица „Ристо Чадо“

Нова трагедија го потресе Охрид вечерва. Пред нешто повеќе од два часа, на улицата „Ристо Чадо“ се случила сообраќајна незгода во која, неофицијално малолетник со мотор удрил во повозрасна жена која подлегнала на повредите и починала. Полицијата врши увид на лице место по што треба да бидат познати причините како дошло до несреќата. Во рок […]

Повеќе