Зошто Заев се плаши од предлогот на Мицкоски за испитување на имот на политичари?

Минаа месеци од предлогот, недели од повикот, а премиерот Зоран Заев се уште не се изјаснува по прашањето за испитување на потеклото на имотот на политичарите и нивните семејства. Ваквото однесување на Заев остана простор за сомнеж дека претседателот на Владата се плаши од испитување на потеклото на имотот на бизнис империјата кој ја поседува тој […]

Повеќе

Мицкоски: Ќе поднесеме закон за проверка на потекло на имот на политичари, судии, обвинители – институциите прво да ме проверат мене и моето семејство

Аферата „Кеш“ покажува колку само ни е трул правосудниот систем кој е ставен во функција да ѝ служи на власта и интересите на Зоран Заев, рече на денешната прес-конференција Христијан Мицкоски додавајќи дека добивме политичари кои се над државата, со преку ноќ стекнат имот кој се брои во милиони евра, и обвинители и судии кои […]

Повеќе