Охриѓанец викал и непристојно се однесувал кон полициски службеник

На 01.05.2020 година во 15.55 часот на булеварот „Македонски Просветители“ во Охрид, 54-годишен охриѓанец, го нарушил јавниот ред и мир, со карање, викање и непристојно однесување кон полициски службеник. „Тој е приведен и проив него ќе биде поднесена соодветна пријава.“, истакна портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. ОХРИД 24 Please follow and like us:

Повеќе

Синоќа на подрачјето на СВР Охрид регистрирани неколку нарушувања на јавниот ред и мир

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.04.2020 година), за време на спроведувањето на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19, според статистичките податоци на МВР, три лица во Струга кои не ја почитувале забраната за движење, околу 21 часот, извршиле физички напад врз жител од струшкото село Мислешево. Се преземаат […]

Повеќе

Двајца охриѓани се однесувале агресивно кон полициски службеник

На 03.11.2019, околу 02 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, приведени се Х.Ц.(25) и А.Ц.(23), двајцата од Охрид. Тие, агресивно се однесувале кон полициски службеник кој преземал службени дејства пред угостителски објект. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе им поднесе соодветна пријава. ОХРИД 24 Please follow and like us:

Повеќе