Охриѓанец пронајден починат во неговиот дом

На 08.09.2020 во 20,19 часот во СВР Охрид било пријавено дека во Охрид на ул.“Момчило Јордановски“ во неговиот дом бил пронајден починат Т.Ѓ.(82) од Охрид. Од лекар на Итната медицинска помош констатирана била смрт без траги на насилство. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид, а по наредба на […]

Повеќе

Во куќа на булевар „Македонски просветители“ во Охрид, пронајдено починато лице

На 25.08.2020 околу 14.45 часот во СВР Охрид било пријавено дека во куќа на бул.„Македонски просветители“, било пронајдено починато лице, кое престојувало во куќата. По наредба на Јавен обвинител, врз телото на починатото лице ќе се врши обдукција, информираат од Министерството за внатрешни работи. Please follow and like us:

Повеќе

Во близина на Велгошти пронајдено починато лице

На 19.03.2020 околу 12 часот во СВР Охрид, жител на охридското село Велгошти пријавил дека недалеку од селото, во месноста „Чурила“, забележал починато лице. По извршениот увид, констатирано е дека станува збор за Д.Н.(80) од с.Велгошти, која на 07.03.2020 била пријавена за исчезната. По извршен преглед од лекар патолог било констатирано дека нема траги на насилство […]

Повеќе